Довговойнилівський ліцей

Шкільні методоб’єднання

План роботи методоб’єднання вчителів початкових класів на 2022-2023 н.р.

“Звіт про роботу методоб`єднання вчителів початкових класів за 2021-2022 н.р.”

Методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2021-2022  навчальному році працювало над проблемою: «Впровадження сучасних педагогічних технологій в освітній процес з метою формування ключових компетентностей учнів».

З метою реалізації проблемного питання проводились засідання  методоб’єднання вчителів початкових класів, відкриті уроки та виховні заходи, творчі звіти вчителів, що атестуються. Метою роботи методичного об’єднання вчителів – створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід’ємною ланкою. Тому ця проблема і охопила всі сфери шкільного життя, весь освітній процес, де в центрі стоїть особистість – учень з інтелектуальним, фізичним, творчим потенціалом.

Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховному процесі,  вчителі  початкових класів працювали творчо, наполегливо, ефективно та  результативно.

У шкільному методичному об’єднанні 4 вчителів початкових класів.

Протягом року було сплановано та проведено 4 засідання. Перше засідання відбулося 16 вересня 2021 року у формі круглого столу  на тему: «Нова парадигма освіти у глобальному світі». Було проаналізовано роботу методоб’єднання вчителів початкових класів за 2020 – 2021 н. р. і затверджено план роботи на 2021 – 2022 н. р. Також у формі експрес – огляду опрацьовано нормативні документи : методичні рекомендації, інструкції щодо ведення класних журналів в 1 – 4 класах, проведено розподіл доручень між членами методичного об`єднання.

Друге засідання за темою «Дистанційне навчання у початковій школі» проведено 18 листопада у формі «Педагогічної майстерні». На цьому засіданні вчителі  обмінялася досвідом роботи в умовах дистанційного навчання. Мудрик М.Р. презентувала цифровий калейдоскоп «Електронні освітні ресурси для Нової української школи», Галій Н.І. провела методичний лекторій «Форми та методи подання освітнього матеріалу в умовах дистанційного навчання», практичне заняття за темою «Інструменти для зворотнього зв’язку під час дистанційного навчання» для вчителів організувала  Куриляк Л.М. Було обговорено та затверджено тематику проведення Тижня початкової освіти.

Третє засідання відбулось 20 січня  за темою  «Інноваційні технології в освітньому процесі». На даному засіданні класоводи виступили із планами інтегрованого навчального дня з використанням інноваційних методів та прийомів. Також вчителі поділилися ідеями проведення Щоденних 5, вчителі які атестувалися, презентували матеріали «Портрет учителя,який атестується»

Четверте засідання було проведено 18 березня на тему « Освітня гейміфікація в контексті НУШ» у формі методичного марафону. Члени методоб’єднання обмінялися досвідом роботи з впровадження в освітній процес інтерактивних ігрових форм організації навчальної діяльності молодших школярів та ознайомили із онлайн-сервісами, які вони використовують на заняттях.

26 травня відбулось підсумкове засідання методоб`єднання вчителів молодших класів, на якому було підведено підсумки роботи за 2021-2022 навчальний рік. Варто зазначити, що кожен вчитель брав активну участь у роботі МО : готували доповіді, реферати, давали відкриті уроки, виховні заходи, старанно виконували свої доручення. Всі вчителі початкових класів спрямовують свою роботу на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. В загальному роботу методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2021 – 2022 н. р. можна вважати задовільною.  МО вчителів початкових класів мають за мету,  щоб у ліцеї була атмосфера  радості для учня, творчості для вчителя, впевненості для батьків.

«Формування національної свідомості, патріотичних почуттів здобувачів освіти»

Методоб`єднання класних керівників постійно активно працює над патріотичним вихованням здобувачів освіти. Своїм досвідом з приводу цього напрямку виховання ділиться класний керівник Атаманчук Н.І., яка головним завданням класного керівника вбачає створення такої системи, яка сприяла б підтримці та поглибленню духовних, моральних цінностей, переконань, норм поведінки, допомоги у саморозвитку та самореалізації особистості учня, розвитку його творчих здібностей. Метою виховної системи в її класі є забезпечити для кожного учня можливості свідомого вибору лінії життя, позиції, погляду на світ, адже виховна система класу – це спосіб життя класного колективу, всі компоненти якого підлягають певним цілям і забезпечують у процесі свого функціонування досягнення заданого результату – певних меж розвитку і моральних якостей особистості.

Опис досвіду роботи Атаманчук Н.І. …

Тиждень початкових класів на тему «Зима іде, свята веде».

       З метою розвитку пізнавальної та творчої активності учнів, виховання пошани до культури і традицій українського народу та екологічного виховання з 20 по 24 грудня 2021 р. у Довговойнилівському ліцеї було проведено Тиждень початкових класів на тему «Зима іде, свята веде».
Тиждень проходив за заздалегідь складеним планом. Кожен день мав свою тематику. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь нушенята 1-4 класів.
Понеділок «Знайомство»
У 1 класі було проведено ранкову зустріч, присвячену Дню Святого Миколая. Першокласники збагатили свої знання про добрі вчинки Миколая, розповідали про подарунки від Святого. Наприкінці зустрічі отримали лист від Святого Миколая з емблемами-подяками для старанних та уважних дітей.
Всі нушенята взяли активну участь у конкурсі малюнків «Традиції Новорічно-Різдвяних свят».
Вівторок «Пізнавальний»
У 2 класі було проведено гру-квест «Різдво в Україні». Другокласники збагатили свої знання про традиції різдвяних свят, різдвяні страви. Також цього дня було проведено майстер-клас «Різдвяний Ангел». Нушенята прослухали легенду про Різдвяного Ангела, а потім створювали оберіг з паперу власними руками.
Середа «Екологічний»
Нушенята переглядали мультфільм «Пригоди Левчика та його друзів», взяли участь в конкурсі «Еко-ялинка», акції «Допоможи пташкам взимку». Цього дня першокласники розвішували годівнички, які вони виготовили вдома спільно з батьками, насипали в них насіння для пташок.
Четвер «Святковий»
Творчі і талановиті актори-четвертокласники підготували і показали казкову виставу на Новорічному святі. Після чого було проведено конкурс новорічний костюмів для учнів 1-4 класів.
П’ятниця «Підсумковий»
Підсумком Тижня стало виготовлення Різдвяної шопки. Кожен клас підготувався заздалегідь і представив свою роботу на виставку, яка була влаштована у фоє ліцею.
Результатом Тижня стали нові знання, дружні діти, гарний новорічно-різдвяний настрій.

Переглянути презентацію …

Тематика засідань методичного обєднання класних керівників на 2018-2019 н.р.

Скачати весь документ

Методичне об’єднання вчителів початкових класів (Романишин М.В.)

На засіданні методичного об’єднання вчителі початкових класів Синиця Г.В., Галій Н.І., Романишин М.В., Романів Г.М. вивчають нормативні документи: закон України «Про освіту», Концепцію Нової української школи.

А Галина Михайлівна та Леся Мар’янівна поділились враженнями від курсів підвищення кваліфікації вчителів, які у 2018-2019 н.р. працюватимуть у 1-их класах.

Засідання відвідали директор школи  – Мілевська Н.П. та Лебухорська О.П., заступник директора з НВР.

 
 

Марія Василівна Романишин, керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів запросила всіх присутніх на відкритий урок у третій клас.

У 3 класі 06.02.2018 р. було проведено урок з предмета «Я у світі» на тему «Україна – незалежна держава», який був проведений у вигляді навчального проекту «Подорожуємо Україною»

Мета проекту:

  1. Залучати учнів до здобуття нових знань
  2. Формувати здібності розв’язувати проблеми пошукового характеру
  3. Формувати уявлення про свою державу, шляхом роботи з енциклопедичною та додатковою літературою.
  4. Прищеплювати розуміння необхідності вивчення теми для загального рівня розвитку.

Хід презентації проекту

  1. Спрямування мети
  2. Визначення проблеми проекту
  3. Визначення шляхів розв’язання проблеми
  4. Формування груп для проведення дослідження

5.Обговорення та презентація проекту групами

 
 

Виховна година «Твори добро завжди і всюди, нехай тебе шанують люди»

16 лютого 2018 року у Довговойнилівському НВК І-ІІІ ступенів було проведено методичне об’єднання класних керівників. Класний керівник 7 класу Атаманчук  Наталія Іванівна провела виховну годину «Твори добро завжди і всюди,нехай тебе шанують люди», присвячену Всесвітньому   Дню доброти, який відзначається щорічно 17 лютого.

Виховна година була проведена з  використанням інтерактивних технологій, що значно полегшило  роботу вчителя у підготовці і проведення заходу. Учні  ознайомилися із поняттями «доброта», «добрий вчинок», розповідали де і коли робили добрі вчинки самі. Присутні подивилися повчальне відео про мудреців, прослухали легенду про виникнення добра. Діти активно працювали впродовж всієї виховної години, а саме: доповнювали прислів’я та приказки про добро, розгадували анаграми, розповідали вірші. Ключовим моментом було створення на екрані інтерактивної дошки «сонечка доброти», де на  промінчиках  потрібно було написати добрі вчинки. В кінці заходу учні сьомого класу заспівали пісню « Щастя, добра і любові» і вручили гостям  «сонечка доброти», зроблені власноруч. В свою чергу Наталія Іванівна роздала вихованцям «пам’ятки доброти».

 
 
 
 
 
 

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ

в Довговойнилівському НВК І-ІІІ ступенів проходив під девізом «Щоб гідно на планеті жити – природу потрібно любити». Кожен день був цікавою екскурсією у природу. На протязі Тижня проведено:
– в понеділок – тренінгове заняття «Чарівний сад природи» (Мудрик М.Р., практичний психолог);
– у вівторок – уявну подорож «Жива і нежива природа» (Синиця Г.В., вчитель 1 класу);
– у середу – годину спілкування «Запам’ятай на майбуття: земна вода – Землі життя» (Романів Г.М., вчитель 4 класу);
– у четвер – свято «Хліб – усьому голова» (Романи шин М.В., вчитель 3 класу)
– у п’ятницю – годину психології «Джерела моєї душі або ярмарок чеснот» (Мудрик М.Р., практичний психолог)
На завершення Тижня вчитель 2 класу Галій Н.І. підготувала презентацію «Як тварини готуються до зими» .
За підсумками Тижня переможці – активні учасники проведених заходів – були нагороджені грамотами та подарунками.

   
   
   
   
   
   
   

Засідання методичного об’єднання 24.11.2017 р. (2 клас, Галій Н.І.)

Літературне читання

Тема. В. Чухліб «Повінь».

Мета уроку: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, збагачувати словниковий запас учнів, виховувати спостережливість та любов до природи.

На уроці читання здійснено розвиток навчально-пізнавальних, інформаційних, читацької компетентностей:

інформаційно-ілюстративні, проблемно-пошукові методи роботи, принцип свідомості, зв’язку з життям.

Індивідуальні та групові форми роботи дали змогу розвивати в учнів ці компетентності.

На уроці вчителька використала вербальне оцінювання. Поставлена мета виконана.

 
 
 
 
%d блогерам подобається це: