Довговойнилівський ліцей

Історія ліцею

Перша школа з’явилася у селі Довгий Войнилів у 1704 році без шкільного приміщення і кваліфікованого вчителя. У селі був один грамотний чоловік, який і вчив дітей грамоти.

Старожили села згадують, що перша школа була відкрита за Австрійської монархії. У 1848 році у село приїхали два чоловіки з Англії, які тут же стали вчителями. Школа тоді була двокласна. Учнів було дуже мало.  В 1880 році за громадські кошти  збудовано початкову школу, у ній навчалось 18 – 20 учнів.  Першими її вчителями були подружжя Вишневських та Савицьких . Хто хотів вчитися в школі, то несли з собою в школу поліна дров.

У 1936 році директором  школи призначено Савицького. Школа була початковою, класи комбіновані. Вархів Михайло із місцевих мазурів у ці часи встиг побувати на посаді директора школи.

Навчання кожен день починалось із молитви. Після молитви учні виконували польський гімн.  На рідній мові вчились тільки в 1 класі. Починаючи з другого класу, навчання проводилось на польській мові, наперекір рідній  мові та релігії . Пісні виконувались на польській мові, навіть ігри. У 1937 році  Михайло Вархів  виїхав. Його замінив Підлесний, ополячений українець.

Переглянути всі матеріали документа …

Школа в наші дні

 

Повернутись вверх      Повернутись на візитку школи

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: